Tekne Turları

Altınkum plajı, Düden Şelalesi ve ortasından su kanalı geçen Perge Antik Kenti… Bu üç yer arasındaki ortak noktayı görebildiniz mi? Su. Evet, bu bölgedeki yaşamda su o kadar önemli bir rol oynar ki, mitolojide “su perisi” anlamına gelen Lara ismini almış olması boşuna değildir.

Antalya’nın doğusunda yer alan ve en gözde tatil beldelerinden biri olan Lara’ya , engin kumsalının yanında gezip görebileceğiniz birçok yer olduğunu fark edeceksiniz. Hem şehre bu kadar yakın hem de doğayla ve tarihle iç içe bulunan Lara’nın keyfini her saat başı düzenlemiş olduğumuz yat turlarımız ile çıkarabilirsiniz. Gezi rotanıza ekleyeceğiniz noktaları sizler için her saat başı düzenlemiş olduğumuz yat turlarında görebilirsiniz.

Düzenlemiş olduğumuz bu keyifli yat turunda tarihi açıdan büyük önem taşıyan Hıdırlık Kulesi 'ni görebilirsiniz. Ardından Antalya'nın en gözdesi ve güzellik abidesi olan Düden Şelalesini'de bu her saat başı düzenlemiş olduğumuz yat turlarında'da görebilirsiniz.

Antalya Hıdırlık Kulesi Tarihi ve Yat Turlarımız
. Yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, Hellenistik dönemde kare planlı olarak yapıldığı, daha sonra yuvarlak hale dönüştürüldüğü sanılmaktadır. Üst kısmında Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait onarım izleri görülmektedir.


Kara surlarının en güneydeki başlangıç noktasında bulunan alt kısmı kare, üst kısmı silindir şeklinde olan bir kuledir. Antik çağdan kalma bir yapı olup, içinde kare şeklinde büyük bir kütle vardır.

Kulenin yapısı son derece sağlamdır.Bir mezar anıtı olduğu, iç yapısının özelliği nedeni ile savunma amacıyla kullanılan ya da işaret ateşi yakılan bir yer olduğu sanılmaktadır. Ancak bir ara deniz feneri olarak kullanıldığı bilinmektedir. Yüksekliği yaklaşık 13.5 m'dir.

Düden Şelalesi Tarihi ve Yat Turlarımız

Antalya boyunca ilerleyen Düden Çayı iki kola ayrılır ve Türkiye’nin en görkemli şelalesinden yani Düden Şelalesi’nden geçerek Akdeniz’e dökülür. Eğer düzenlemiş olduğumuz yat turlarına katılacak olursanız, Aşağı Düden’e oldukça yakın olacaksınız demektir. 40 metreyi bulan falezlerin en yakınına yaklaşan yatımız ile bütün ihtişamıyla denize dökülen suların serin havasında huzur bulacaksınız. Bu eşsiz güzellik karşısında anılarınızı ölümsüzleştirebilir ve rahatlıkla keyfini çıkarabilirsiniz.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi takip ederek tüm kampanyalardan haberdar olun.

İletişim Bilgileri

Haritada Biz